Chia semienka 500 g

Chia semienka 500 g

3,99 
Není skladem
Katalogové číslo: chia500

Popis

Chia semienka nájdete v kombinácii s ďalšími produktmi i vo výhodných balíkoch.

Chia – Šalvia Hispánska

Zloženie: 100% semienka Chia (Šalvia Hispánska)
Obsah balenia: 500g
Krajina pôvodu: Argentína
Odporúčané dávkovanie: Cca 12g denne – predstavuje 4 lyžičky.
Upozornenie: Neprekračujte doporučenú dennú dávku 12g.

Chia semiačka sú bohatým zdrojom vlákniny, antioxidantov, vitamínov (vitamíny skupiny B, vitamín C, E), minerálnych látok a stopových prvkov (vápnik, železo, zinok, draslík, horčík, fosfor). Obsahujú omega – 3 alfalinolenové kyseliny a kyselinu chlorogenovú, ktorá mimo iného pôsobí protizápalové, anti-ateroskleroticky a bakteriostaticky. Podporujú funkciu orgánov ako pľúca, pečeň, ľadviny alebo žlčník.

Pomáhajú pri redukcii váhy, stabilizujú hladinu krvného cukru a dodávajú postupne energiu celý deň. Pôsobia proti plnosti vďaka obsahu rozpustnej vlákniny, tá má veľký vplyv na správny chod zažívania. Obsahujú radu esenciálnych aminokyselín, ktoré sú dôležité pre koncentráciu a ďalšie mozgové aktivity. Sú prirodzeným zdrojom draslíku a železa. Sú zdrojom antioxidantov.

Chia semienka majú neutrálnu chuť, preto je možné ich používať prakticky kdekoľvek (do cesta na chlieb, pečiva, múčnikoch či krekerov, do nápojov, jogurtov, omáčok a polievok, kašu a iné). Semienka dokážu nasať 10x až 12x viac vody, ako samy vážia. Pokiaľ tak chia zmiešate s vodou, džúsom alebo rozmixujete s jedlom, napučí a potom bude postupne hydratovať. Semienka sú ľahko stráviteľné, je možné ich konzumovať pred aj počas športu, alebo zvýšenej fyzickej aktivity.

Menej známe, ale dôležité látky obsiahnuté v chia:
Alfa-linolenová kyselina je dôležitou súčasťou stravy. Je zodpovedná za takzvanú prvú líniu obrany proti voľným radikálom a to predovšetkým proti tým najviac nebezpečným. Ide o univerzálny antioxidant. Tiež hrá dôležitú úlohu v obnove zdrojov iných zložiek, ako vitamínu C a nepriamo vitamínu E. Kyselina chlorogenová je zodpovedná za pomalšie uvoľňovanie cukru do krvi po jedle, to vedie k dlhšiemu pocitu nasýtenia. Flavonoidy, ktoré rovnako obsahuje chia semienka pôsobí protizápalovo a posilňujú spájacie tkanivo ciev. Vláknina obsiahnutá v semienkach reguluje zažívací systém a vytvára pocit sýtosti, ktorý znižuje našu chuť k jedlu.


Ide o doplnok stravy, nemôže byť používaný ako náhrada pestrej stravy.
Zapamätajte si, že zdravý životný štýl a vyvážená strava zaisťuje správne fungovanie tela a udržanie kondície. Výrobok by nemal byť používaný ľuďmi, ktorí sú alergickí na niektorú z jeho zložiek. Výrobok nie je vhodný pre deti do veku 3 rokov. Osoby so srdcovými či cievnymi chorobami a s vysokým krvným tlakom musia konzultovať užívanie s odborníkom.
Skladujte na suchom mieste.

Další informace

Hmotnost 0,512 kg