Zinok glukonát | 120 tabliet

Zinok glukonát | 120 tabliet

7,19 
Není skladem
Katalogové číslo: zinekgl120

Popis

Zinok Glukonát 175mg => 25mg biologicky dostupného zinku.

Zloženie: Zinok glukonat 175mg (predstavuje 25mg biologicky dostupného zinku); mikrokryštalická celulóza (E460), E572E341
Obsah balenia: 120 tabliet
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Dávkovanie: Užívajte tabletu raz denne, najlepšie s hlavným jedlom.
Balenie: Uzatvárateľná plastová škatuľka
Veľkosť tablety: 10mm, guľatá

Tento produkt bol vyrobený vo Veľkej Británii, spĺňa najprísnejšie požiadavky Britskej legislatívy a agentúry pre potravinové štandardy (Food Standards Agency).

Zinok je dôležitý stopový prvok, ktorý sa zúčastňuje viac ako 200 enzymatických procesov v našom tele. Je dôležitý pre naše videnie, imunitu, plodnosť, má vplyv na nervový a tráviaci systém a je potrebný pre množstvo ďalších biochemických procesov. Zinok sa veľmi rýchlo v našom tele spotrebováva a je to jeden z minerálov, ktorý je naozaj vhodný dopĺňať každý deň.

Zinok sa – ako každý kovový prvok – vstrebáva vo forme organických solí. Čo znamená, že ho nie sme schopní vstrebať vo forme oxidu alebo síranu alebo iné anorganické soli.
Zinok zvyšuje našu obranyschopnosť a je účinný v boji s vírusovými ochoreniami, zvlášť s tými, ktoré nazývame chorobami z prechladnutia.

Pre dospelého človeka sa suplementačný dávka pohybuje medzi 10 – 20 mg na deň.
Uvádza sa, že potrebná dávka zinku pre dospelého človeka je 30 mg denne. Predpokladá sa, že 15 až 20 mg sme schopní prijať v strave a 10 – 20 mg by sme mali dopĺňať vo forme doplnkov stravy.
Pre deti počítame s dávkou 0,2 – 0,4 mg na 1 kilogram hmotnosti.
Pre tehotné ženy sa odporúča vyššia suplementačný dávka – 20 až 25 mg na deň.


Ide o doplnok stravy, nemôže byť používaný ako náhrada pestrej stravy.
Zapamätajte si, že zdravý životný štýl a vyvážená strava zaisťuje správne fungovanie tela a udržanie kondície.Výrobok by nemal byť používaný ľuďmi, ktorí sú alergickí na niektorú z jeho zložiek. Výrobok nie je vhodný pre deti do veku 3 rokov. Osoby so srdcovými či cievnymi chorobami a s vysokým krvným tlakom musia konzultovať užívanie s odborníkom.
Skladujte na suchom mieste.

Mohlo by se Vám líbit…